TAMO
Susisiekite
YOUTUBE
Facebook
2026-06-01

Nuskambėjo VI respublikinis jaunųjų stygininkų festivalis „Allegretto“

Gegužės 30 dieną mokykloje „Lyra“ aidėjo jaunųjų talentų juokas ir užburiantys muzikos garsai. Mokykloje sėkmingai praūžė jau tradiciniu tapęs, kas dvejus metus nuo 2015 metų organizuojamas VI respublikinis muzikos ir meno mokyklų jaunųjų stygininkų festivalis „Allegretto“.

Džiaugiamės, kad renginys, suburiantis jauniausius styginių instrumentų atlikėjus iš visos Lietuvos, šiais metais vėl tapo išskirtine švente. Festivalyje pasirodė muzikos ir meno mokyklų 1–4 klasių moksleiviai solistai, kurie džiugino klausytojus meistriškai valdomais instrumentais: smuiku, violončele bei klasikine gitara.

Šių metų festivalis išsiskyrė ypatinga dalyvių gausa ir itin plačia geografija, puikiai atspindėjusia respublikinį renginio mastą. Savo paruoštas programas renginyje demonstravo jaunieji atlikėjai, atvykę net iš dešimties švietimo įstaigų. Svečių sulaukėme iš Broniaus Jonušo muzikos mokyklos, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“, Vilniaus rajono Rudaminos meno mokyklos bei Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos. Taip pat sulaukta gausaus būrio talentų iš kitų Lietuvos miestų bei rajonų: Marijampolės meno mokyklos, Vilkaviškio menų mokyklos, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos, Nemenčinės muzikos mokyklos ir Šalčininkų Stanislavo Moniuškos menų mokyklos.

Nuo pat ankstyvo ryto mokykloje buvo juntamas kūrybinis judesys ir pasiruošimo nuotaikos. Visas renginys buvo padalintas į dvi dalis, kurių kiekviena prasidėjo įspūdinga ir jau gražia tradicija tapusiu akcentu – bendru jungtiniu ansambliu. Visi atitinkamos dalies dalyviai kartu atliko W. A. Mozart kūrinį „Allegretto“, o šis skambesys dar kartą įrodė, kad muzika sujungia ir kuria neįkainojamą meninę bendrystę tarp mokinių bei jų pedagogų. Vėliau kiekvienas solistas, palaikomas savo mokytojų bei koncertmeisterių, individualiai atliko laisvai pasirinktą pjesę ir demonstravo puikius sceninius įgūdžius. Šiltą bei jaukią atmosferą salėje viso festivalio metu palaikė ir renginį profesionaliai vedė mokyklos „Lyra“ gitaros mokytoja Eglė Bajorienė.

Renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems vaikams už jų drąsą bei talentą, o mokytojams ir tėveliams – už kantrybę bei palaikymą, ir taria visiems „iki pasimatymo“ kituose „Allegretto“ festivaliuose!!!

VYKUSIO RENGINIO PROGRAMA >

×